Reede, 21. mai 2010

Esmaspäeval kl 18.30 AjaFilmiLugu III multimeedia laboris

Sel esmaspäeval, 24. mail kl 18.30 toimub „AjaFilmiLugu III: Hollywoodi kuldajastu. Teine Maailmasõda.“ loeng Anne Noortekeskuse multimeedia laboris.

Räägime üleminekust tummfilmilt helifilmile ja sellest, kuidas poliitilised sündmused tolle aja filmimaastikku kujundasid ning Hollywoodi kuldajastu algusele kaasa aitasid. Nii lahkusid välismaale paljud saksa filmikunstnikud. Suurbritannia filmikunst keerles Alfred Hitchcock’i ja tema leiutise – põnevike – ümber, kuni ka tema Hollywoodi poole lahkus. Peale põneviku tekkisid veel paljud uued žanrid – screwball-komöödiad, film noir jne, mida filmitegijad järjest täiustasid – kuni need muutusid praktiliselt iseenda paroodiateks.

Film, mida seekord vaatame, on seotud tummfilmilt helifilmile üleminekuga. „Lauldes vihmas“ on elurõõmus paroodia sellesama ülemineku raskustest. Kriitikud on filmi iseloomustanud kui Hollywoodi kõigi aegade paremat muusikali, mis on suurepäraste tantsu- ja muusikanumbritega.

Film on inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega ja kestab 1 tund ja 39 minutit. Üritus on tasuta ja kestab natuke üle kahe tunni ning on mõeldud filmiajaloo huvilistele noortele.

Anne Noortekeskuse multimeedia labor asub aadressil Uus 56 (B-uks, II korrus).
Vaata asukohta kaardilt:
www.tartu.ee/kaart

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar