Neljapäev, 17. märts 2011

Koolifilm 2011

 
Kinobussi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös on välja kuulutatud Koolifilm 2011 konkurss, mis toimub juba kolmandat korda. Koolinoorte võistlustöid oodatakse kuni 15. maini!

Eesti koolides õpib väga palju andekaid ja fantaasiarikkaid noori, kes kas filmiklassis,- klubis või väljaspool kooli hobikorras filme meisterdavad. Samuti tehakse väga paljudes koolides ka õppetöö raames filme. Koolifilmi konkursi eesmärk on pakkuda üle vabariigilist platformi noorte filmiloomingu laiemaks tutvustamiseks ja tunnustamiseks. Sel korral on võistlusele oodatud filmid 6 kategoorias: lastefilmid (1 - 4 klass), anima- ja eksperimentaalfilm, dok- ja loodusfilm, mängufilm, muusikavideo ja uuena kooli TV sektsioon, kuhu ootame veebipõhise noortesaate formaadi pakkumisi.

Filmid võivad olla igas žanris, olgu siis tegu komöödia, ulme, draama, tragikomöödia või segatehnikaga. Filmi pikkus peaks jääma vahemikku 30 sekundit kuni 30 minutit. Filmide autoriteks peavad olema õpilased, aga esitajaks kool.

Koolifilmi žüriis on ETV pearežissöör René Vilbre, filmide "Mina olin siin", "Röövlirahnu Martin" jt autor; Kinobussi filmikoolitaja ja režissöör Rasmus Merivoo, filmide "Tulnukas", "Buratino" jt autor; ning produtsent Kristel Tõldsepp animastuudiost A-Film.

Võitjad kuulutatakse Koolifilmi kodulehel välja 31. mail. Konkursi peaauhinnaks on iga kategooria parimatele Meistriklass, kus Eesti filmiproffide eestvedamisel saab õpetust stsenaariumi, režii, operaatoritöö ja helindamise kohta. Parimad filmid jõuavad ETV2 eetrisse ning ühe eripreemia paneb välja selle aasta suurim filmiprojekt Filmitalgud. Lisaks loositakse välja ka mitmeid teisi eri- ja motivatsiooniauhindu ;)

Publiklemmiku saab valida aadressil www.err.ee/koolifilm.
Koolifilmi konkursile ootame filme vahemikus 15.03. - 15.05.2011!
Tunnustame filmitegijaid Õpilasi ning Koole, kus nad õpivad!
Koolifilm on vahva!
Reeglid - info kodulehel: www.err.ee/koolifilm.
Info: koolifilm@err.ee
Korraldajad: Kinobuss ja ETV

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar