Esmaspäev, 2. mai 2011

Kriitikavõistlus "Noorte kriitikute luubi all 2011"

Kultuurikajastamise foorum LUUBI ALL koostöös Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi Muusika osakonnaga kutsub osalema II noorte kriitikakonkursil. Tähtaeg 31. mai.
2011. aasta kriitikavõistlus viiakse läbi kahes etapis
Esimene etapp 01.01.–31.05.2011
Teine etapp 01.05.–31.10.2011

Konkursile esitatavad tööd peavad kuuluma vähemalt ühte allpool nimetatud põhivaldkonda:
Muusika, tants, kunst, film ja interdistsiplinaarsed üritused.
Erilise tähelepanu all on igasugused multimeedia- ja žanriülesed ilmingud nagu näitus-installatsioonid, tegevuskunst, audiogalerii, tantsuteater, portreelood, intervjuud, festivali ülevaated jpm. kõikjal Eestis. Filmiürituste kajastusi ootame eelkõige väikeste programmkinode kavadest (nt Kinomaja, Sõprus, Artis, Kumu Tallinnas) ja festivalidelt.

Esimeses etapis konkureerivad tööd peavad laekuma hiljemalt 31. mail 2011. Arvesse lähevad tekstid, milles kajastatud sündmused toimusid ajavahemikul 01.01.–31.05.2011
Võistlus viiakse läbi kahes vanusegrupis ja kahel tasandil:
1) noored vanuses 15 kuni 18
2) täiskasvanud alates 19. eluaastast
(A) poolprofessionaalne tasand
(B) avatud blogitasand
Konkursi ideeks on julgustada noori kirjutajaid jälgima, väärtustama ja tulevikulugejale talletama meid ümbritsevat kultuuri. Konkurss toimub sel aastal eesmärgiga haarata võimalikult laialt 2011. aasta kultuurisündmusi. Samas pakume võimaluse saada avaldatud professionaalses kultuuriperioodikas, jääda silma toimetajatele ja rajada väljavaateid tulevikuks.
Ootame tekste jooksvalt, kuid iga etapi puhul lähevad hindamisele vastavaks tähtajaks esitatud kirjutised.
Konkursil jagatakse erinevaid tunnustusauhindu (sh lugejate lemmik), kontsertide ja muude ürituste piletid, sh. kinkepiletid ning eriauhindu erinevates kunstivaldkondades.
Blogitasandil antakse välja ka igakuist kiireima kirjutaja auhinda.
Konkurss toimub Eesti Muusikaarvustaja, Tallinna Keskraamatukogu Muusikaosakonna veebipäeviku ja Koreo-blogi initsiatiivil ning seda viiakse läbi koostöös kultuuriväljaannetega Muusika, Teater.Muusika.Kino, Sirp ja Müürileht.
Konkursi toetavad Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi Muusika osakond, Tallinna Keskraamatukogu Muusikaosakond, Tallinna Noorte Infokeskus (Taninfo) ning Eesti Tantsukunstnike Liit.
Konkursi sponsor on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.
Konkurss teeb koostööd kunstitrienaaliga EKSPERIMENTA 26.04.–14.06.2011. Festival kutsub osalema näitustel ja pedagoogilises programmis: Ekspositsiooni tõlkimine, Vaata ja kommenteeri Eksperimenta! tegemisi läbi joonistuste! ja Kunstiväitlus POOLT ja VASTU.
Lähem info: www.eksperimenta.net/eksperimenta/educational-programme/?lang=et
Lisainfo www.luubiall.ee ja Muusikaosakonna veebipäevikus aadressil www.keskraamatukogu.ee/muusika/blog

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar