Neljapäev, 28. oktoober 2010

NAFF toob palju üllatusi

Sel laupäeval kl 15 alguse saaval Noorte Amatöörfilmifestivalil jätkub tegevust küllaga kõigile filmihuvilistele, peale rahvusvahelise programmi ja Jekaterina Novosjolova skype-loengu on tulemas mobiilianimatsiooni töötuba, Arvo Iho, filmilavastaja ja operaator peab loengu operaatoritööst, Atlantises toimub "Elu nagu filmis"
kostüümipidu ning selle kõige peale näeb ohtralt ülinaljakaid, superlahedaid, traagilisi ja vähem ning rohkem amatöörlikke filme.

Anne Noortekeskuse multimeedia labori poolt korraldatav Noorte Amatöörfilmifestival leiab aset sel laupäeval ja pühapäeval algusega kl 15 Tartus Athena keskuses. Festival on kõigile osalejatele tasuta.

NAFF saab alguse juba enne alguse saamist

Juba enne festivali ametlikku algust korraldavad Animated Dreams ja MOFF NAFFi raames mobiilianimatsioonide töötoa, 30. oktoobril kell 13.00 Tartu Kaubamajas. PÖFFi alafestivalid Animafilmide festival Animated Dreams ja Nokia Mobiilifilmide Festival MOFF on oma jõud ja parimad oskused ühendanud ning kokku pannud laheda filmitegemise töötoa, mille eesmärgiks on tutvustada kõigile huvilistele animatsioonide tegemist kasutades selleks mobiiltelefone.

Töötuba toimub 30. oktoobril Tartu Kaubamaja aatriumis, algusega kell 13.00 ja kestab kuni huvilisi jätkub. Parimad töötoas tehtud mobiilifilmid osalevad selle aasta Nokia Mobiilifilmide Festivalil MOFF, kus on võimalus võita mõnusaid auhindu, mille on välja pannud PÖFF, Nokia, TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool, ADM Interactive ja Roman Tavast. Töötuba on tasuta ja kohapeal on olemas kõik vajalik tehnika filmide tegemiseks.

Atlantise stiilikas NAFF afterparty "ELU NAGU FILMIS"

Kuna laupäev on ka Halloween, siis selle jaoks, et ei peaks pimedal ööl kodus teki all telekapulti klõpsutama oma lemmikfilmitegelaste jälgimiseks, toob Atlantis sel ööl tuntuimad ja armastatuimad filmikangelased klubisse pidutsema. Näha võib nii Kassnaist, Supermani, Batmani, Charlie Chaplinit, Marilyn Monroed ja teisigi veel.

Halloweeni ööl on Atlantises avatud ka õudusfilmide tuba. Filmitegelasi tantsutab parima muusikaga DJ Marek Talivere ning kõikidele filmitegelastele on südaööni sissepääs tasuta.

NAFF toob Arvo Iho Tartusse

Pühapäeval kell 20:30 esineb loenguga operaatoritööst operaator ja lavastaja Arvo Iho.
"Räägin heast operaatoritööst, režissööri ja operaatori koostööst ning sellest, et lugu ja režissööri kontseptsioon määrab selle, missugune operaatori stiil sobib konkreetsele loole," kommenteerib oma loeng-seminari Arvo Iho.

Paigas on ka žüriiliikmed, kes parimad festivalil esitatud filmid välja valivad. Žüriisse kuuluvad Hans Vaisma, Eesti Filmiamatööride Liidu esindaja; Andres Keil, eesti kirjanik ja teatrikriitik; Keiu Virro, kriitik; Sander Põldsaar, PÖFFi alafestivali Animated Dreams esindaja ja Mari-Leen Tammela, eelmise aasta II koha võitnu.

Üritust toetavad Tartu Linn, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tartu Kultuurkapital, Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp, Kuninglik Norra Saatkond, Rootsi Suursaatkond, Tartu Kaubamaja ja Postimees.

Koostööpartnerid on PÖFFi alafestivalid Animated Dreams ja MOFF.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar